На більш ніж 1000 кар'єрах по всьому світу компанія HeidelbergCement віддана справі з управління біорізноманіттям як під час, так після видобутку завдяки підтриманню високого рівня різноманіття місцевої флори і фауни.

Конкурс the Quarry Life Award,  запропонований компанією HeidelbergCement, є науково-освітнім конкурсом, який проходить кожні два роки одночасно на національному та міжнародному рівнях. Метою даного конкурсу є підвищення рівня обізнаності щодо біологічної цінності гірничодобувних ділянок та пошук нових шляхів для подальшого покращення біорізноманіття.

4агалом під час 4-х видань конкурсу the Quarry Life Award на розгляд було надано понад 1400 проектних пропозицій, 370 з яких були обрані для участі у науково-дослідному етапі. У цих проектах були залучені близько тисячі дослідників та декілька тисяч зацікавлених осіб. Під час 3-х видань національні та міжнародні переможці отримали понад 1 мільйон євро.

The Quarry Life Award: 4-е видання (2018)

HeidelbergCement запрошує дослідників, студентів та громадян подати проекти щодо збереження біорізноманіття кар'єрів компанії по всьому світу. Кандидатам пропонується розробити проектну ідею в одному з кар'єрів, які беруть участь у конкурсі, та завантажити на сайт проектну пропозицію до 20 листопада 2017 року.

До 1 грудня 2017 року Члени Національного Журі обиратимуть проекти, які зможуть взяти участь у конкурсі.

Всі відібрані учасники будуть запрошені для впровадження своєї ідеї і проведення досліджень за проектом в період з січня по вересень 2018 року. Всі відібрані проекти будуть конкурувати одночасно на національному та міжнародному рівнях.

Після закінчення дослідження, учасники повинні будуть представити фінальний звіт за проектом не більше ніж 10 сторінок. Звіти можуть бути написані українською мовою і англійською мовою. Проте, міжнародне журі розглядатиме тільки фінальні звіти по проектам, які представлені англійською мовою для міжнародних нагород. Крайній термін подачі фінальних звітів 20 вересня 2018 року.

Національні та міжнародні нагороди 2018

Для забезпечення більш справедливої конкуренції для всіх учасників, видання 2018 було розділено на два напрямки, кожен з яких має 3 категорії проекту.

Категорії проектів за науковим напрямком:
- Управління біорізноманіттям
- Дослідження природних середовищ і представників біологічних видів
- За межами кар’єру

Категорії проектів за громадським напрямком:
- Біорізноманіття та освіта
- Кар’єри та місцеві спільноти
- Студентський учбовий проект (виключно для школярів)

На національному рівні, переможці отримують призи у розмірі 2 500 євро і 5 000 євро за 2 найкращих проекта за науковим напрямком та призи у розмірі 2 500 євро і 5 000 євро за 2 найкращих проекта за громадським напрямком.

На міжнародному рівні найкращий проект в кожній з 6 категорій буде нагороджено призом 10 000 євро. Кращий проект в цілому отримує 30 000 євро.

Імена переможців на національному та міжнародному рівнях буде обрано восени 2018 року.


Які проекти ми шукаємо?

За науковим напрямком:

Для категорії «Управління біорізноманіттям»:

 • Рекультиваційні концепції / методи / проекти
 • Проекти щодо підвищення біорізноманіття в процесі виробництва
 • Проекти, які створюють нові місця та середовища проживання для рослин і тварин на наших промислових ділянках
 • Оптимізація методів управління та рекультиваційних технік

> Мета: сприяти біорізноманіттю в гірничодобувній промисловості під час та після видобутку.

Для категорії «Дослідження природних середовищ і представників біологічних видів»:

 • Створення карт, обстеження, наукові дослідження

> Мета: підвищити рівень наукових знань про біорізноманіття на гірничодобувних ділянках для поліпшення управлінських дій на рівні кар'єру.

Для категорії «За межами кар’єру»:

 • Вивчення взаємодії із середовищем проживання, міської та ландшафтної екології, зелені будівлі та інфраструктура, заходи щодо розвитку біорізноманіття

> Мета: краще зрозуміти і поліпшити зв'язок кар'єру з прилеглим навколишнім середовищем.

За громадським напрямком:

Для категорії «Біорізноманіття та освіта»:

 • Освітні матеріали та програми
 • Природоохоронна діяльність із зацікавленими сторонами, музеями, лабораторіями, мистецтвом ...

> Мета: підвищити обізнаність про важливість біорізноманіття шляхом розробки нових інструментів і заходів в галузі освіти.

Для категорії «Кар’єри та місцеві спільноти»:

 • Будівництво зелених мостів, будиночки для комах, шпаківні, садівництво на дахах будівель, міське садівництво
 • Створення  природних стежкок на кар'єрах, зон відпочинку та оглядових майданчиків

> Мета: залучити зацікавлені сторони для впровадження дій щодо розвитку біорізноманіття на користь водночас кар'єру та місцевих громад.

Для категорії «Студентський учбовий проект»:

 • Виключно для школярів
 • Під керівництвом шкільного вчителя
 • Проект може бути на будь-яку із зазначених вище тем

> Мета: заохочувати студентів до вивчення природи.

Всі учасники повинні дотримуватися спеціальних правил і вимог компанії з техніки безпеки та охорони праці. Будь-яку особу або команду, що не дотримується правил з техніки безпеки і охорони праці, буде негайно дискваліфіковано.

Дізнайтеся більше про правила участі