Опис: 

Ольшаницький кар’єр знаходиться в Київський області, с. Бушеве, що в 100 км від м. Київ, в 50 км від траси Київ - Одеса.

Родовище розробляється з 1935 року. На даному кар’єрі видобувається граніт для виробництва будівельного щебеню та бутового каменю. Територія виробленого простору кар’єру становить близько 22 га, максимальна глибина до 80 м. Видобування здійснюється чотирма видобувними уступами та одним розкривним. Складання розкривних порід виконується у зовнішній відвал. Максимальна площа кар’єру на кінець видобутку складе 48,6 га. Після завершення видобування буде проведено рекультивацію виробленого простору шляхом лісонасадженням та створенням водойми.

Опис природного середовища, флори та фауни: 

Кар’єр знаходиться на лівому березі річки Рось та оточений з однієї сторони хвойним лісом, з іншої  - рівнинами. В кар’єрі присутні грунтові води, що покращують місцеву флору та фауну у виробленому просторі. В межах кар’єру живуть дикі качки та чаплі. В прилеглих лісах зустрічаються лисиці, дикі кабани, зайці. Флора представлена видами дерев, що ростуть в лісах неподалік: сосна, береза, осока, дуб.