Рибальський кар’єр – полігон комплексних зоологічних досліджень, Петро Чегорка
Птн, 09/02/2018 - 11:37

У кінці січня, коли довгожданий сніг вкрив схили Рибальського кар’єру білою ковдрою, команда зоологів провела на його території обліки зимуючих ссавців і птахів. Сніговий покрив відіграє суттєву роль в зимовій екології тварин і дає можливість детального вивчення їх діяльності по слідах.
Тож по слідам було встановлено перебування на території кар’єру лисиці, кам’яної куниці, ласки, білки, зайців, лісових мишей. Пташине населення було більш багатим – спостерігали 10 видів птахів. У повітряному просторі літала зграя круків з 9 особин. Їхні родичі сойка та сіра ворона відмічені в лісовому біотопі на південному схилі кар’єру. Змішана зграйка великих і блакитних синиць на чолі з сирійським дятлом обстежувала стовбури дерев і навіть стеблі очерету в пошуках їжі. На межі кар’єру з агроценозом відмічено сліди годівлі фазана. Хижі пернаті були представлені північним гостем зимняком, малим яструбом та молодим орланом-білохвостом, який пролітав над кар’єром, обстежуючи свої мисливські угіддя.
У вигляді експерименту були викладені зернові відходи, щоб в подальшому вивчить можливості приваблення на кар’єр зимуючих птахів.