Компанія ХайдельбергЦемент є однією з найбільших у світі виробників будівельних матеріалів та займається виробництвом цементу, заповнювачів та бетону.

Довгострокова співпраця заради позитивного впливу на природу

У 2011 році, з метою збереження біорізноманіття на кар’єрах, між компанією ХайдельбергЦемент та найбільшою у світі природоохоронною організацією BirdLife International було укладено договір про співпрацю.

Партнерство між BirdLife International та ХайдельбергЦемент ґрунтується на спільних цінностях розвитку біорізноманіття при стійкому використанні природних ресурсів.

Починаючи з кар’єрів у Європі, у 2015 році партнерська взаємодія досягла країн Африки та Азії.

Глобальний підхід, місцеві плани

Метою співпраці є підтримка та розвиток біорізноманіття на глобальному рівні шляхом покращення управління процесами видобутку та рекультивації на кар’єрах. Разом з місцевими партнерами BirdLife International, ХайдельбергЦемент забезпечує виконання місцевих проектів присвячених біорізноманіттю. Також спільно розробляються проекти підтримки системи управління з питань екології у ХайдельбергЦемент Груп.

Маючи 121 національного партнера організації BirdLife International, експертні знання та ресурси доступні для кар’єрів ХайдельбергЦемент майже у всьому світі.

Ця співпраця є ідеальним поєднанням глобальної відданості та реалізації заходів на місцевому рівні.

Партнерство розпочалось із досліджень на виробничих майданчиках у Європі, Африці та Азії з метою оцінки потенціалу біорізноманіття на кар’єрах ХайдельбергЦемент. Данні, отримані під час досліджень, використовувались для визначення пріоритетності кар’єрів за рівнем та цінністю біорізноманіття, для яких в подальшому створювалися проекти щодо управління біорізноманіттям.

Кар’єри, що надають можливості для природи та людей

Добуваючи матеріали змінюється ландшафт. Однак, за умови розумного менеджменту гірничодобувної діяльності виникають нові можливості для флори та фауни. При мозаїчному розміщенні середовищ проживання, обмеженому втручанню та навіть при низькому рівні поживних речовин, на кар'єрах можна зустріти рідкісні рослини та рідкісних тварин.

Такі виробничі ділянки також можуть бути в нагоді і для місцевих громад, оскільки вони надають унікальні можливості для поєднання з природою через освітні та рекреаційні заходи.

Працюючи поряд з природою, залучаючи місцеві громади та застосовуючи найкращі практики управління біорізноманіттям під час та після видобутку, ХайдельбергЦемент демонструє, що сучасне видобування може гармонійно взаємодіяти з природою.

Інформація щодо деяких проектів співпраці на національному рівні

Германія: випас створює середовище існування

На кар’єрі Gerhausen велика рогата худоба та поні випасаються цілий рік, тим самим підтримуючи різноманітність пасовищ. У цьому проекті задіяні декілька партнерів включаючи The Nature and Biodiversity Conservation Union (NABU).

Великобританія: найбільше утворення очеретяних заростів

Кар’єр Needingworth стане домівкою для найбільших очеретяних заростів у Великобританії та природним резервом Royal Society for the Protection of Birds (RSPB). На даний час ведеться робота по створенню 700 гектарів пріоритетних середовищ існування, що включатиме 32 кілометри велосипедних та пішохідних доріжок.

Ізраїль: усунення інвазивних видів

У Ізраїлі було затверджено кодекс поведінки для контролю інвазивних рослин на кар'єрах, з метою захисту біорізноманіття на місцевому рівні та захисту національної інфраструктури. Цей документ був розроблений у співпраці з The Society for the Protection of Nature in Israel  (SPNI).

Гана: відкриття дверей для партнерства в Африці

У Гані спільно з Ghana Wildlife Society закладаються основи співпраці, що спрямована на реабілітацію флори та фауни кар'єрів та розробку заходів щодо захисту та управлінням біорізноманіттям.

Україна: українським партнером BirdLife International є національна громадська природоохоронна організація Українське товариство охорони птахів (ТОП). ТОП засновано 1994 року як першу неурядову організацію з охорони птахів в Україні.