Місця розробки родовищ як середовища існування

Видобуваючи корисні копалини, ми змінюємо природу і ландшафт. Ми розробляємо родовища з великою обережністю, враховуючи існуюче на ділянці видобувних робіт, біорізноманіття. Більше того, наші видобувні роботи добродійно впливають на багатьох тварин і рослин завдяки тому, що велика кількість середовищ існування розвивається під час розробки родовищ корисних копалин.

Ці екологічні ніші є місцями пристановища для тварин і рослин, які в наші дні рідко можна знайти за межами кар'єрів. Прикладами таких видів є берегова ластівка, бджолоїдка, пугач, сапсан, жовтобрюха жаба, ропуха очеретяна, а також медоносна орхідея та інші рідкісні орхідеї.

Перед очищенням ділянки для кар'єрних робіт, компанія «ХайдельбергЦемент» повинна пройти оцінку екологічного впливу діяльності людини на навколишнє середовище. Докладний план використання кар'єра після відпрацювання є частиною процедури отримання дозволу і об'єднує в собі нові концепції рекультивації та ренатурації. Збереження і створення цінних місць проживання сприяє розвитку природних флори і фауни в околицях кар'єра.

Природні середовища з унікальними умовами проживання

Для проведення рекультивації та ренатурації кар'єра належним чином, важливо добре знати індивідуальні середовища перебування тварин і рослин та умови їх проживання. Величезну різноманітність середовищ існування рослин і тварин можна розділити на наступні групи: